OSTEOPATIA

 

 

Terapia czaszkowo-krzyżowo znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach medycyny, ponieważ oddziałuje na funkcję układu nerwowego, pokarmowego, oddechowego, limfatycznego, endokrynologicznego oraz kostno-mięśniowego. Niezależnie od wieku pacjenta, wskazania obejmują:

schorzenia psychiczne ( psychoza, autyzm, zaburzenia osobowości, depresja, nerwice, traumy z przeszłości),

problemy neurologiczne (np. bóle i zawroty głowy, migreny, omdlenia, urazy mózgu i rdzenia kręgowego, stwardnienie rozsiane, choroba Parkinsona, ),

schorzenia układu kostno-mięśniowego (zespoły bólowe kręgosłupa, bóle pleców, rwa kulszowa, skoliozy, przeciążeniowe i pourazowe bóle stawów obwodowych i kręgosłupa, wzmożone napięcie mięśni również u niemowląt i noworodków),

zaburzenia układu pokarmowego (zespół jelita wrażliwego, wzdęcia i zaparcia, bóle brzucha, kolki u niemowląt),

zaburzenia endokrynologiczne,

problemy z oddychaniem (np. zaburzona praca przepony, astma),

dolegliwości bólowe niewiadomego pochodzenia.

Praca z noworodkami, kobietami w ciąży oraz osobami starającymi się o potomstwo.

Inne wskazania do masażu czaszkowo-krzyżowego to np. stres, kłopoty z koncentracją, dysleksja, wady wymowy, zgrzytanie zębami, chroniczne zmęczenie, zaburzenia snu, problemy z ciśnieniem, tiki nerwowe.

Cennik:

Terapia Czaszkowo krzyżowa

Dzieci 0-6 lat. 30 min 150 zł

Dzieci i młodzież 7-12 lat. 45 min 180 zł

Młodzież 13-18 lat 60 minut 200 zł

Dorośli 60 minut 250 zł

Trauma dorośli 90 minut 350 zł

Trauma dzieci i młodzież 90 min. 250 zł

Kobiety w ciąży 60 minut. 200 zł

Kobido Ageless 75 minut. 250 zł

Kobido kolagenow Spa 90 min. 300 zł

Masaż Fusion 3D 75 min 250 zł

Masaż Marma 60 min 190 zł

Masaż Quiro. 60 min 250 zł

Masaż Kobido z użyciem  ultra odżywczego olejku Ageless, 75 min

Rytuał Kobido Kolagenowe Spa, 90 min

Masaż kobido składa się z wielu zaawansowanych technik. Oddziałuje nie tylko na powierzchniowe warstwy ale również głębiej położone struktury mięśni i powięzi. Oprócz twarzy masowany jest również dekolt, kark i plecy, co sprawia że mijają wszelkie napięcia, sztywność karku i bole pleców. Jest to masaż silnie relaksujący i odprężający, jak również przynosi natychmiastowy efekt napiętej, dotlenionej skóry.

Masaż twarzy Lifting Fusion 3D

Rewolucyjnie liftingujący masaż twarzy to unikatowe połączenie najbardziej efektywnych chwytów i technik odmładzających. Oprócz zjawiskowych efektów wizualnych na wyjątkowość masażu składa się jego trójfazowy przebieg zakładający oczyszczenie, rozluźnienie oraz pobudzenie potrzebujących partii mięśniowych.

Masaż relaksacyjny Marma (60 min)

Ayurwedyjski masaż twarzy zapewnia głębokie rozluźnienie i rewitalizację

Zabieg o działaniu oczyszczającym i peelingującymi który obejmuje twarz, szyję i dekolt.

Masaż ten opiera się na stymulowaniu punktów w obrębie tych trzech miejsc. Dzięki odpowiednio określonej kolejności, można skutecznie poprawić kondycję ciała i ducha jednocześnie. W efekcie skóra nabiera świeżości i promienieje, znikają ślady zmęczenia i stresu, w rezultacie twarz, szyja i dekolt wyglądają młodziej.

Ze względu na jego intensywność, można wykonywać codziennie.

Polecana seria 8-10 zabiegów na zmianę z Kobido, Fusion 3D lub Quiro

Masaż Quiro  + maseczka dobrana indywidualnie do potrzeb skóry (60 min)

Masaż Quiro to hiszpański rytuał, którego głównym zadaniem jest rozluźnienie napięć w obrębie mięśni twarzy, szyi i dekoltu. W początkowej części masażu terapeuta oswaja nas z dotykiem. Delikatnymi technikami opracowuje obszar karku, a także obszar mięśni potylicznych, dzięki czemu już na tym etapie zaczynamy odczuwać odprężenie. W kolejnej części masażu terapeuta skupia się na obszarze twarzy, szyi i dekoltu, zwiększa intensywność technik a co za tym idzie wprowadza nas w stan głębokiego relaksu. Masaż Quiro jest niezwykle przyjemny i skuteczny w działaniu. Pobudza krążenie i stymuluje tkankę łączną do produkcji elastyny i kolagenu. W efekcie tkanka zwiększa swoją elastyczność, mięśnie twarzy zostają rozluźnione a zmarszczki wygładzone. Masaż Quiro nazywany jest „rytuałem przeciwzmarszczkowym”, bo poprzez odpowiednie techniki skóra odzyskuje zdrowy blask. Wskazania do zabiegu:

skóra z widocznymi zmarszczkami, przemęczona twarz, cera skłonna do przebarwień i występowania plam pigmentacyjnych, po kuracji odchudzającej, gdy twarz straciła tkankę tłuszczową, stres i bezsenność.

Przeciwskazania: przerwanie ciągłości skóry, ropne wypryski na skórze, opryszczka, owrzodzenie skóry i inne zmiany chorobowe w obrębie skóry twarzy, szyi, ramion i dekoltu.

Iwanowice Dworskie

Maszków