Certyfikaty
Certyfikat List gratulacyjny Maszków NZOZ Eskulap 900
Rejestracja
Rejestracja online
Szczepienia COVID
Szczepienia COVID

Aktualności

Bądź na bieżąco.

 • 2021-04-20

  Jonoforeza

  Jonoforeza to forma fizjoterapii, polegająca na wykorzystaniu prądu o stałym natężeniu, celem dostarczenia określonych substancji wgłąb tkanek. Mogą to być leki lub inne substancje lecznicze, nadające się do tego rodzaju rehabilitacji. Podczas zabiegu chore miejsce najczęściej owijane jest materiałem nasączonym lekiem, a następnie przykłada się do niego elektrody. Zabieg jest bezbolesny, odczuwalne jest jedynie mrowienie bądź delikatne „igiełki”, i stosunkowo krótki. Czas trwania to 15-25 minut.

  Zobacz więcej »
 • 2021-04-19

  Jakie poradnie finansuje nam NFZ?

  Finansowane przez NFZ: Podstawowa Opieka Zdrowotna, Poradnia Zdrowia Psychicznego, Poradnia Logopedyczna, Poradnia Stomatologiczna, Rehabilitacyjna i Gabinet Fizjoterapii, Pielęgniarska Opieka Długoterminowa, Gabinet Zabiegowy.

  Zobacz więcej »
 • 2021-04-16

  Masaż klasyczny częściowy

  Masaż klasyczny to zabieg fizjoterapeutyczny, mający charakter relaksacyjny, pobudzający i – przede wszystkim – leczniczy, choć poleca się stosowanie go również profilaktycznie. Techniki takie jak ugniatanie, rozcieranie, oklepywanie czy wibracje mają na celu poprawienie kondycji (zarówno psychicznej, jak i fizycznej) organizmu, rozluźnienie miejsc, które z racji tak powszechnego, siedzącego trybu życia są często ponapinane i bolące, ale też przyspieszenie regeneracji mięśni obciążonych treningiem czy pobudzenie do pracy układu krwionośnego.

  Zobacz więcej »
 • 2021-04-14

  Protezy stomatologiczne

  Informujemy o możliwości zamawiania w naszej poradni stomatologicznej protez dentystycznych. Oferujemy szeroki wybór i profesjonalne wykonanie.

  Zobacz więcej »
 • 2021-04-13

  Rentgen stomatologiczny

  Szanowni Państwo, z przyjemnością informujemy, że nasza poradnia stomatologiczna została wyposażona w aparat Planmeca do RTG punktowego.

  Zobacz więcej »
 • 2021-04-12

  Leczenie prądami Interdyn

  Interdyn to prądy interferencyjne, stosowane w rehabilitacji. Pomagają leczyć wiele chorób oraz umożliwiają zwalczanie różnego rodzaju bólów. Dzieje się to przez usprawnienie procesów zapewniających tkankom funkcjonowanie oraz zachowanie ich właściwości, ponadto zmniejsza się napięcie mięśniowe, rozszerzają naczynia krwionośne oraz wydzielają endorfiny. Warto zainteresować się tą formą rehabilitacji, choć zapewne rażenie ciała prądem nie wydaje się zbyt zachęcające. Zabieg jednak nie jest bolesny, a niesie za sobą szereg korzyści, jak pobudzenie działania mięśni i przepływu krwi czy usprawnienie przemiany materii.

  Zobacz więcej »