Certyfikaty
akredytacja iso
Rejestracja
Rejestracja online
Szczepienia COVID
Szczepienia COVID

Aktualności

Bądź na bieżąco.

 • 2021-10-11

  Próchnica zębów to choroba zakaźna!

  Próchnica to choroba zakaźna, w przebiegu której tkanki tworzące zęby ulegają niszczeniu. Bezpośrednio odpowiedzialne są za to bakterie bytujące w płytce nazębnej, pośrednio - nasz tryb życia. Szkliwo zębów nie ma zdolności do regeneracji, tak więc kondycję swojej jamy ustnej (jeśli już doszło do próchnicy) można poprawić jedynie z pomocą stomatologa; leczenie ma na celu powstrzymanie procesu chorobowego i niedopuszczenie do konieczności wyrwania zęba. Co więcej, próchnica skutkuje nie tylko problemami z zębami - może być przyczyną groźnych chorób.

  Zobacz więcej »
 • 2021-10-09

  Jesienna chandra

  Powoli robi się coraz mniej słonecznych dni, a coraz więcej chłodu i szarości. Taka aura nie sprzyja dobremu samopoczuciu.

  Zobacz więcej »
 • 2021-10-08

  Terapia punktów spustowych

  Terapia punktów spustowych to technika fizjoterapii, w której wykorzystuje się różne formy nacisku i ruchu w różnych kierunkach. Punkty spustowe to wrażliwe miejsca, które dotknęły dolegliwości bólowe. Wyróżniamy punkty aktywne – takie, które wywołują ból podczas każdego ruchu – oraz ukryte – takie, które bolą dopiero po dotknięciu. Mogą one oddziaływać nawet na miejsca od nich odległe, promieniując lub wywołując napięcie mięśniowe.

  Zobacz więcej »
 • 2021-10-05

  Październik to miesiąc walki z rakiem piersi

  Rak piersi to najczęściej występujący nowotwór złośliwy u kobiet. Statystyki pokazują, że rocznie wykrywa się w Polsce 18-19 tysięcy przypadków. W samym 2020 roku na 100 tysięcy Polek prawie 42 umarły z powodu tej choroby.

  Zobacz więcej »
 • 2021-10-02

  Cukrzyca typu 2

  Początkowo nie daje żadnych objawów, później występuje nadmierne pragnienie, oddawanie dużej ilości moczu, osłabienie organizmu i infekcje układu moczowo-płciowego.

  Zobacz więcej »
 • 2021-09-24

  Rehabilitacja metodą McKenziego

  Metoda McKenziego to metoda leczenia różnego rodzaju bólów kręgosłupa, która – w przeciwieństwie do innych metod – skupia się nie na leczeniu samych dolegliwości, a na poznaniu i wyeliminowaniu ich przyczyny. Stąd też jej wysoka skuteczność na dłuższy czas.

  Zobacz więcej »