Centrum Medyczne Eskulap a koronawirus

Szanowni Pacjenci,

w trosce o Wasze bezpieczeństwo zmieniliśmy zasady naszej pracy. Wszyscy lekarze POZ-u interniści i pediatrzy oraz nasze pielęgniarki są do Waszej dyspozycji we wszystkie dni powszednie w godzinach 8.00 – 18.00.

Dzięki sprawnej reorganizacji pracy wykonanej przez naszą rejestrację – większości porad, jeśli to tylko możliwe, udzielamy telefonicznie. Możemy w ten sposób wypisywać recepty, zwolnienia lekarskie i konsultować wyniki badań. Pacjenci ze stanami nagłymi, jak bóle w klatce piersiowej, bóle brzucha itp. muszą być przyjęci na miejscu. Jeśli konieczna jest wizyta w przychodni, umawiamy Pacjenta na określoną godzinę, aby nie miał kontaktu z innymi osobami.

Przed przyjściem do przychodni należy do nas zadzwonić pod nr /12/ 388 43 99, /12/ 387 40 95 lub 662 229 123, aby umożliwić nam zebranie wywiadu i Pacjentów z podejrzeniem zakażenia koronawirusem skierować do szpitala zakaźnego. Tylko nasza dyscyplina może pomóc w powstrzymaniu rozszerzania się epidemii.

Wstrzymaliśmy na okres 2 tygodni wykonywanie szczepień i badań profilaktycznych zgodnie z wytycznymi Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego. Jeśli rozpoczniemy ponowne szczepienia, zostaną Państwo o tym fakcie niezwłocznie poinformowani. Dla zdrowych dzieci wydzieliliśmy osobne wejście, bez możliwości kontaktu z innymi Pacjentami.

Opieka pielęgniarska jest realizowana dla Pacjentów wymagających opieki terminalnej i pielęgniarki środowiskowe mogą realizować wizyty u Pacjentów przewlekle chorych, ale konieczna jest wcześniejsza konsultacja telefoniczna. Punkty pobrań krwi są czynne dla Pacjentów, którzy muszą wykonywać ważne badania w trakcie swojej choroby onkologicznej i są niezbędne dla kontynuowania terapii.

Poradnia neurologopedyczna udziela teleporad, aby zapewnić stały nadzór nad dziećmi wymagającymi pomocy. W ten sposób działa również poradnia psychologiczna i poradnia zdrowia psychicznego. Schemat działania został opisany w poprzednim wpisie. Poradnia rehabilitacyjna działa wyłącznie w zakresie rehabilitacji domowej. Do odwołania nieczynna jest poradnia stomatologiczna.

Zapraszamy do korzystania z telefonicznej i mailowej formy kontaktu z nami oraz śledzenia informacji na naszej stronie internetowej i w mediach społecznościowych.

Zwracamy się z apelem o otoczenie opieką seniorów oraz Pacjentów przewlekle chorych i onkologicznych.

My, członkowie zespołu Eskulap, jesteśmy do Państwa dyspozycji i wierzymy, że wspólnie przetrwamy ten trudny czas.

 

Łączę wyrazy szacunku i życzenia zdrowia

Lek. med. Teresa Walczak-Czuba