Masaż klasyczny

Masaż klasyczny kręgosłupa szybko złagodzi ból pleców. Prawda o tym, że potrafi on zdziałać cuda, została rozsławiona przez Hipokratesa już w V wieku p.n.e. Ponieważ masaż jest świetną metodą rehabilitacji, przeżywa dziś prawdziwy renesans. Na czym polega jego lecznicza moc? 


Kiedy zespolone z kręgosłupem więzadła lub mięśnie przestają pełnić swoje funkcje, kiedy mięśnie po obu stronach kręgosłupa nie pracują jednakowo, są osłabione, nadmiernie naciągnięte lub napięte, kręgosłup przestaje być stabilny. Pogarsza się wtedy postawa, kręgi i dyski szybciej się zużywają. Organizm wtedy wysyła sygnał alarmowy w postaci bólu pleców. Zadaniem masażu jest zlikwidowanie zwiększonego napięcia i wzmocnienie słabej tkanki mięśniowej. Zabieg ten bezpośrednio wpływa na mięśnie, stawy, ścięgna i kości, ale też pośrednio oddziałuje na układ krążenia, co poprawia pracę tkanek.

Warto też wspomnieć o dobroczynnym działaniu masażu na nasz nastrój. Silne emocje, stres, zmęczenie, rozdrażnienie oddziałują mocno na fizyczne samopoczucie. Masaż jest jednym z najlepszych sposób, aby zregenerować swoją psychikę i nabrać energii. Warto stosować go regularnie.

 

Wskazania:
– bóle kręgosłupa,
– stany przeciążeniowe mięśni i stawów,
– wady postawy,
– problemy przemiany materii,
– reumatoidalne zapalenia stawów,
– nerwobóle,
– stany pooperacyjne,
– stany pourazowe, skręcenia,
– porażenia i niedowłady,
– obrzęk limfatyczny.

Serdecznie zapraszamy:
Poradnia Rehabilitacyjna i Gabinet Fizjoterapii, NZOZ Eskulap, Maszków ul. Królewska 49