Higienizacja zębów

Przypominamy o uruchomieniu zabiegów higienizacji zębów w naszej poradni stomatologicznej. Realizujemy zabiegi skalingu (usuwania kamienia nazębnego), piaskowania, polerowania oraz fluoryzacji.

Co to jest Skaling? Skaling to zabieg polegający na usunięciu z powierzchni zębów złogów kamienia nazębnego. W wyniku niedostatecznej higieny jamy ustnej dochodzi do odkładania się płytki nazębnej (w jej skład wchodzą resztki pokarmowe, składniki śliny i bakterie) na powierzchni zębów. Pod wpływem związków mineralnych obecnych w ślinie płytka nazębna utwardza się i z niej powstaje tzw. kamień nazębny.

Co to jest piaskowanie? Piaskowanie to zabieg, który ma za zadanie usunięcie z powierzchni zębów osadu i przebarwień pochodzących ze spożywanych pokarmów i napojów. W tym celu stosujemy urządzenie mechaniczne nazywane piaskarką. Strumień środka czyszczącego popularnie zwany piaskiem podawany jest pod ciśnieniem. Dzięki temu usuwane są zanieczyszczenia z najbardziej niedostępnych miejsc, takich jak przestrzenie międzyzębowe i zagłębienia na powierzchni zębów.

Piaskowanie - dla kogo zabieg? Zabieg piaskowania dedykowany jest głównie pacjentom, którzy palą papierosy, spożywają kawę, herbatę, czerwone wino lub w ich diecie występują produkty mocno barwiące.

Higienistka stomatologiczna Anna Bednarczyk

Zabiegi higienizacji: Środa 14.00 - 18.00

Cennik dostępny na stronie: eskulap24.eu/uslugi/szczegoly/7,poradnia-stomatologiczna

Rejestracja przez Internet na stronie: erejestracja.eskulap24.eu/Portal

Rejestracja telefoniczna od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 18.00 pod nr.:

tel. /12/ 388 43 99
tel. /12/ 387 40 95
tel. +48 662-229-123