lekarze
/12/ 388 43 99
/12/ 387 40 95
+48 662 229 123
Strona główna separator Aktualności separator Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy?

Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy?

Drodzy Państwo!    

Przenieśmy się 5 lat wstecz.

Ogromne kolejki, oczekiwanie na wizytę nawet do 4 godzin. Pacjenci czekają i tradycyjnie narzekają na ogólny obraz Polskiej Służby Zdrowia. Przepychanki, kto pierwszy, kto był za kimś, komu się należy wejść jako pierwszemu. Ktoś odzywa się że on musi teraz wejść do gabinetu bo mu się spieszy. Dochodzi do utarczek słownych między Pacjentami, a nawet i do stosowania wyrazów powszechnie uznawanych za wulgarne. Chaos, ale taka sytuacja panowała w ogromnej większości placówek takich jak nasza. Każdego dnia zostają przyjęci wszyscy Pacjenci i to w ogromnych ilościach, jak na placówkę z najniższego szczebla w hierarchii opieki zdrowotnej. Natomiast jakość świadczonych przez nas usług nie była na najwyższym poziomie w tamtym okresie.

To tylko bardzo krótki zarys historyczny obrazujący jak było. Teraz natomiast przedstawimy Państwu co osiągnęliśmy przez ostatnie lata naszej wytężonej pracy na rzecz naszego Społeczeństwa, poprawy jakości świadczonych usług i dbania o zdrowie Pacjentów z terenu Naszej Gminy.

Naszą misją jest zapewnienie Pacjentom podstawowej opieki medycznej na najwyższym poziomie w atmosferze szacunku, życzliwości oraz poczucia bezpieczeństwa w oparciu o najbardziej aktualną wiedzę medyczną. Traktujemy naszą pracę jako sposób, by zrobić coś dobrego na rzecz drugiego, zwłaszcza chorego człowieka. Chcemy pomagać w zachowaniu zdrowia na najwyższym możliwym poziomie oraz ułatwiać optymalne przejście przez stan choroby udzielając fachowej pomocy w dążeniu do uzyskania ulgi w cierpieniu, czy po prostu oferując obecność drugiego życzliwego człowieka.

Następuje reorganizacja jednostki, częściowa wymiana personelu medycznego oraz wciągnięcie do naszej załogi nowych osób z pionu administracyjnego. Zatrudniamy młodych, energicznych i doświadczonych lekarzy. Zwiększyliśmy również liczbę pracujących lekarzy Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Nasi lekarze posiadają wiele specjalizacji takich jak, Medycyna Rodzinna, Pediatria, Rehabilitacja, Endokrynologia, Diabetologia czy Reumatologia. Dzięki temu w ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej udzielają porad Pacjentom również w szerszym zakresie, związanym z ich specjalnością. Personel medyczny jak i niemedyczny bierze udział w różnego rodzaju szkoleniach, mających na celu uzupełnienie wiedzy fachowej i podniesienia standardów opieki w placówce.

Budynki w których mieści się NZOZ Eskulap jak wszyscy wiemy nie są najnowszymi konstrukcjami. Niemniej jednak aby zapewnić coraz wyższe standardy dla Pacjentów, przeprowadziliśmy wielokrotnie różnego rodzaju modernizację. Zakupiliśmy nowoczesny sprzęt potrzebny w szybkiej diagnostyce jak i leczeniu przewlekłym. Naszym celem była poprawa komfortu i zwiększenia poczucia bezpieczeństwa u naszych Pacjentów. Wymagało to wiele trudu z naszej strony, ale wiemy że te działania nie były prowadzone na darmo.

Powróćmy jednak do organizacji jednostki. Dzięki naszym staraniom i pracy całego personelu, otrzymaliśmy w 2016 roku Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością PN-EN ISO 9001:2009,a w tym roku odbył się kolejny, coroczny audyt i otrzymaliśmy Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością PN-EN ISO 9001:2015.

Jesienią 2018 roku jako jedna z niewielu placówek w całym kraju otrzymaliśmy Certyfikat Akredytacyjny  wydany przez Ministerstwo Zdrowia. Po dogłębnej kontroli na podstawie rekomendacji Rady Akredytacyjnej została przyznana Akredytacja dla Naszej jednostki Podstawowej Opieki Zdrowotnej w NZOZ „Eskulap”. W wyniku dokonanej oceny punktowej Nasza Przychodnia uzyskała 89% możliwej do uzyskania liczby punktów w zakresie standardów akredytacyjnych, określonych obwieszczeniem Ministra Zdrowia z dnia 7 kwietnia 2011 r. w sprawie standardów akredytacyjnych w zakresie udzielania świadczeń zdrowotnych oraz funkcjonowania Podstawowej Opieki Zdrowotnej.

Dostosowanie dotychczasowej praktyki do wymogów standardów przez nas opracowanych przyczyniło się do modyfikacji kultury organizacyjnej w Podstawowej Opiece Zdrowotnej. Wprowadzone standardy korzystnie wpłynęły na zadowolenie pacjentów ze świadczonej opieki, a także uporządkowały nasze dotychczasowe działania.

Wprowadziliśmy system rejestracji pacjentów na godziny, dzięki temu rozwiązaniu kolejki prawie całkowicie zniknęły. Pacjent przychodzi na wyznaczoną godzinę na którą się rejestrował i błyskawicznie odbywa się wizyta w gabinecie lekarskim. Jednakże godzina rejestracji pacjenta jest godziną orientacyjną i może ulec niewielkiemu przesunięciu ze względu na charakterystykę pracy lekarzy, indywidualne potrzeby pacjentów i przypadki nagłe.

Dokonaliśmy pełnej informatyzacji jednostki. W chwili obecnej na wyposażeniu każdego gabinetu lekarskiego znajduje się wydajne stanowisko komputerowe, na których to lekarze mogą swobodnie pracować. Dane Pacjentów, przepisane leki, hospitalizacje, wyniki badań, historia chorobowa i odbytych wizyt, wszystko to znajduje się w jednym miejscu i oszczędza to czas w trakcie wyszukiwania. Dodatkowo dane wrażliwe są dobrze zabezpieczone zgodnie z rozporządzeniami RODO. Kartoteki Pacjentów w formie papierowej nadal istnieją, natomiast otrzymały status “tylko do wglądu”.

Żadne nowe informacje nie są w nich gromadzone ponieważ odbywa się to teraz elektronicznie. W przyszłym roku planujemy całkowite archiwizowanie dokumentacji papierowej. Ma to też pozytywny wpływ na środowisko naturalne, ponieważ nie zużywamy tak dużej ilości papieru, który kiedyś był niezastąpiony.

Wprowadziliśmy możliwość zamawiania recept przez Internet poprzez formularz zgłoszeniowy na naszej stronie internetowej www.eskulap24.eu. Dzięki temu pacjent może bez wychodzenia z domu zamówić sobie receptę, pod warunkiem że jest to kontynuacja leczenia i nie przebywa aktualnie w szpitalu. Na naszej stronie zamieszczony jest również wirtualny grafik pracy lekarzy. Dzięki niemu w łatwy sposób można sprawdzić który z lekarzy w danym dniu przyjmuje pacjentów, oraz w jakich godzinach.

Usprawniliśmy system telefonicznej rejestracji pacjentów, posiadamy trzy numery telefonów, dzięki temu łatwiej o dostanie się na otwartą linię i możliwość rejestracji.

W trosce o bezpieczeństwo wprowadziliśmy także monitoring na terenie całego budynku w Iwanowicach oraz w jego obrębie. Dzięki obserwacji monitoringu jesteśmy w stanie łatwiej obserwować i reagować na sytuacje zagrożenia życia lub zdrowia, a także kradzieży bądź uszkodzenia mienia.

Jednostka NZOZ Eskulap świadczy na rzecz naszych pacjentów opiekę w zakresie m.in.:

Poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej;

Poradni Zdrowia Psychicznego;
Poradni Psychologicznej;

Poradni Logopedycznej;
Poradni Stomatologicznej dla dorosłych i dzieci;
Pielęgniarskiej Opieki Długoterminowej;
Lekarskich wizyt domowych;

Posiadamy doskonale zaopatrzony Gabinet Zabiegowy jak również zmodernizowany Gabinet Fizjoterapii mieszczący się w budynku w Maszkowie.

Rozszerzamy również zakres pracy poradni specjalistycznych komercyjnych.

Prowadzimy obecnie poradnię:

Ortopedyczną;

Żywieniową;

Ginekologiczno-Położniczą;

Neurologiczną;

A od niedawna funkcjonuje również Poradnia Reumatologiczna.

W niedalekiej przyszłości planujemy poszerzyć zakres oferowanych przez nas usług i otworzyć kolejne poradnie specjalistyczne.

Planujemy uruchomić usługę e-Recepta z inicjatywy Ministerstwa Zdrowia.

Będzie to duże ułatwienie dla pacjenta. Można będzie wykupić leki w kilku aptekach, bez ewentualnej konieczności częściowego przepisywania recepty ponownie, tak jak ma to miejsce obecnie. W przypadku trudności finansowych będzie można część przepisanych leków wykupić w późniejszym terminie. Również nie będzie możliwości zgubienia recepty czy wycieku informacji zawartych w niej zawartych.

Będziemy udostępniać dla Pacjentów usługę e-Rejestracji. Dzięki niej w szybki i przystępny sposób Pacjenci będą mogli się zarejestrować na wizytę lekarską bez wychodzenia z domu czy wykonywania telefonów do placówki.

NZOZ Eskulap rozwija się bardzo dynamicznie i jako cały zespół mamy nadzieję na dalsze doskonalenie i udzielanie opieki medycznej na jak najwyższym poziomie. Wszystko to dla wspólnego zdrowia i dobra wszystkich Mieszkańców Naszej Gminy.

na skróty

Eskulap24 - logo

Kontakt

Iwanowice Dworskie 68, 32-095 Iwanowice
tel. /12/ 388 43 99 lub /12/ 387 40 95
lub 662-229-123
e-mail: nzoz.iwanowice@op.pl